86-574-27966876

Основни весела

Краток опис:

1.Company ProfileBusiness Тип: Производител / фабрика и тргување CompanyMain производи: Детско столче / столче на детето / систем за врзување на деца / Дете засилувач seatNumber на вработени: 60Year на основање: 2013-03-13Management систем за сертификација: ISO 9001Location: Ningbo, Жеџијанг , Кина (континентална) 2. Основни InfoJoyous основните Gr0 + (0-13kg) доенчиња столче за новороденчето да 15months babies.3. Производ Details3.1 Клучни карактеристики / Посебни карактеристики 1) За деца 0-13kgs. 2) Re ...


детали за производот

Тагови производ

1.Company профил

 • Бизнис информации: / фабрика и трговско друштво
 • Главни производи: Детско столче / столче на детето / систем за врзување на деца / Дете засилувач седиште
 • Број на вработени: 60
 • Година на основање: 2013/03/13
 • Систем за управување со сертификација: ISO 9001
 • Локација: Ningbo, Жеџијанг, Кина (континентална)
 1. 2. Основни информации

Весела Основни Gr0 + (0-13kg) доенчиња столче за новороденчето да 15months бебиња.

 1. 3. Детали за производот

3.1 Клучни карактеристики / Посебни карактеристики 
1) За деца 0-13kgs.
2) Наназад соочува со користење само.                                                                                            
3) Различни бои на располагање и од страна на заштита                                                                                                                     
4) 3 поени појас темперамент                                                                                                          
5) пренослив и се перат капак                                                                                   
6) Со прилагодливи лента и монтажни чадор                                                                                                           
7) Повеќето трајни, висок квалитет и не бледнее материјали
8) ECE R44 / 04 одобрени
3,2 обработка чекори
Drawing→ Mold → Injection  → Sewing →  Assembly  →  Quality Inspection  →  Packing
3.3 Апликации
To protect children in car on the way.
3.4 Главни извозни пазари

 • Азија, Источна Европа, средно Исток / Африка
 • Северна Америка, Западна Европа, Централна / Јужна Америка

3.5 Пакување & Испорака 
Детали Пакување: GW: 17kgs NW: 15kgs
1pc / Поли торба QTY.:6pcs/ctn  
Производ Големина: 68 * 43 * 45 cm
Картон пресмета според: 71 * 44 * 80cm
20GP: 800pcs 40HQ: 1656pcs
3.6 Payment & Delivery 

 • Начин на плаќање: напредување ТТ, T / T, L / C по видување.
 • Испорака Детали: во рок од 45-60days по потврдувањето на ред.

3.7 Примарна конкурентна предност

 • Мали наредби прифаќаат Земја на Orig искусен персонал Образец А    
 • Зелена гаранција Производ / гаранција (сертификат ECE
 • Меѓународни дозволи воена пакување спецификации
 • Цена на производот Карактеристики на производот перформанси
 • Навремена испорака Квалитет Одобренијата репутација служба примерок на располагање Фреквенција Прилагодено

 


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

  
  WhatsApp Онлајн Chat!